Sekret idealnej cery

Sekret idealnej cery

Każda kobieta chciałaby mieć idealną cerę. Gładką, o wyrównanym kolorycie, bez zmarszczek i wyprysków. Nie zawsze da się osiągnąć taki efekt samą pielęgnacją i trzeba sięgnąć po odpowiedni makijaż.

Jak dbać o cerę?

Pierwszym krokiem do perfekcyjnej cery jest odpowiedni krem pod makijaż, dobrany do indywidualnych potrzeb skóry. Do skóry suchej idealny będzie krem nawilżający lub natłuszczający, do naczynkowej krem przeciw zaczerwienieniom a do tłustej matujący. Latem warto też używać codziennie kremów z filtrem, aby ochronić organizm przez negatywnym wpływem promieniowania UV. Promieniowanie nie tylko przyspiesza starzenie skóry, ale też zwiększa ryzyko rozwoju nowotworów, takich jak czerniak.

Krok po kroku jak zrobić makijaż

Następnym krokiem powinna być baza pod makijaż. Do skóry tłustej idealna będzie baza matująca, do cery naczynkowej wyrównująca koloryt, do każdej będzie pasować baza rozświetlająca, np. Be Glam Lirene która nada twarzy świeżego, promiennego wyglądu, a baza wygładzająca ukryte nierówności i zamaskuje drobne zmarszczki.

Następnie warto nałożyć korektor na problematyczne miejsca, takie jak cienie pod oczami, wypryski, przebarwienia czy blizny.

Po korektorze przychodzi czas na podkład. Można wybierać między podkładami mineralnym z samych naturalnych składników, podkładami w pudrze, musie, kremie czy płynie. Do wyboru są przeróżne kolory, stopnie krycia i efekty wykończenia, niektóre są matujące, inne rozświetlające lub wygładzające. Wiele z nich ma dodatkowe składniki pielęgnujące skórę, które działają na przykład przeciwzmarszczkowo, nawilżająco lub antybakteryjnie.

Kolejnym krokiem powinien być puder

Dzięki niemu makijaż będzie dużo bardziej trwały a skóra dłużej świeża i matowa. Ten krok jest niezbędny szczególnie w przypadku skóry tłustej. Dobry puder matujący, na przykład ryżowy lub bambusowy, przedłuży świeżość makijażu i sprawi, że skóra nie będzie się błyszczała, nawet w bardzo ciepły dzień.

Na koniec można użyć mgiełki utrwalającej, szczególnie gdy używa się podkładów sypkich lub mineralnych, dzięki temu makijaż będzie wyglądał naturalnie.

Share