Zimowy wyjazd z małym dzieckiem

Zimowy wyjazd z małym dzieckiem

Rodzice niemowlaków najczęściej unikają dalekich wyjazdów z małym dzieckiem. Nie można się temu dziwić, ponieważ odporność małego człowieka jest jeszcze niezwykle wątła. Poza tym, przygotowanie się do takiego wyjazdu może okazać się bardzo trudne. Mamy są często przerażone koniecznością pakowania i kompletnie nie wiedzą, co powinny ze sobą zabrać, aby niczego dziecku nie zabrakło.

Zimą jeszcze trudniej jest zapakować młodego człowieka, ponieważ potrzeba znacznie większej ilości ubrań i akcesoriów związanych z kiepską pogodą. W jaki sposób najlepiej spakować się na taki wyjazd? Przede wszystkim, powinno się zacząć od sporządzenia listy na papierze. Wówczas można dopiero ocenić, czy wszystko faktycznie zostało uwzględnione. Najważniejszy jest oczywiście odpowiedni ubiór. Małe dzieci bardzo szybko się brudzą i zalewają, dlatego najlepiej jest zabrać ze sobą nieco więcej ubranek, niż normalnie. Lepiej nie szukać później w panice sklepu i rozwiązania problemu. Warto pomyśleć też o ciepłych kombinezonach i sweterkach, nawet jeżeli planuje się jedynie krótkie wyjścia na zewnątrz z niemowlakiem. Takie kombinezony powinno się mieć dwa. Jak przygotować się na zimowy wyjazd z niemowlakiem?

Pielęgnacja dziecka podczas wyjazdu

Bardzo ważne są również rzeczy do pielęgnacji malucha. Potrzebne będą wszystkie kosmetyki oraz pieluchy. Nie ma sensu jednak wozić ze sobą wanienki, ponieważ małe dziecko zawsze można umyć pod zlewem. Jest to zbędny bagaż. Mama powinna zapakować ze sobą również pampersy, tetrowe pieluszki, otulacze i kocyki. Takich rzeczy nigdy nie ma zbyt wielu, ponieważ dzieci je brudzą, a wymagają otulania i ocieplania. Warto też pamiętać o miejscu, w którym młody człowiek będzie spał. Jeżeli ma spać razem z rodzicami w łóżku, można zapakować na przykład specjalny kojec. W takim kojcu można też dziecko swobodnie położyć później na kanapie, czy nawet na podłodze, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Co warto zabrać ze sobą?

Nawet, jeżeli dziecko karmione jest piersią, najlepiej spakować również butelkę oraz laktator dla mamy. Nigdy nie wiadomo, kiedy może pojawić się problem z karmieniem lub nawał pokarmu u mamy. Zawsze mleko matki można zastąpić wówczas mlekiem modyfikowanym i podać je w butelce.

Share