Życie z migreną

Życie z migreną

Nawracający regularnie ból głowy dotykają bardzo dużą część społeczeństwo. Migreny bo o nich mowa najczęściej spotykane są u kobiet zwłaszcza po okresie menopauzy. Ale także młodsze panie oraz panowie w każdym wieku borykają się z problemem powracających uciążliwych bólów głowy. Czasem dotyka on także dzieci, dlatego warto wiedzieć co wywołuje takie schorzenie oraz jak sobie z nim radzić.

Przyczyn powstawania migreny jest bardzo wiele. Przede wszystkim duże znaczenie mają tu predyspozycje genetyczne. Nierzadko to schorzenie przekazywane jest z pokolenia na pokolenie. Jednak źródło powstawania migreny jest nie do końca znane.

Powracający ból głowy

Jeśli męczy nas powracający ból głowy warto unikać niektórych substancji spożywczych oraz zmienić styl życia. Zauważono bowiem, że niektóre produkty lub czynności mogą przyczyniać się do powstawania lub częstszego nawracania migren. Otóż spożywanie wina, kawy lub czekolady może wpływać na częstsze doznawanie bólów głowy. Brak aktywności fizycznej, stres oraz niewyspanie także nie wpływają korzystnie na stan zdrowia. Warto zatem zmienić dietę i zacząć uprawiać więcej sportu.

Bóle migrenowe

Może to sprawić, że migreny nie będą już tak silne i częste. Jedną z przyczyn pojawiania się takiego bólu jest pogoda. Niektóre warunki i czynniki atmosferyczne takie jak niskie lub wysokie ciśnienie mogą powodować pojawienie się migreny, ale na to niestety nie mamy wpływu. Warto jednak wiedzieć, że istnieje wiele metod radzenia sobie z takim bólem. Przede wszystkim zaleca się przyjmowanie leków przeciwbólowych, które znaleźć można w każdej aptece. Dodatkowo niektórzy chwalą sobie masaże głowy lub karku oraz seanse relaksacyjne, które wpływają na rzadsze występowanie migren. Tak naprawdę ten problem stanowi indywidualną sprawę, gdyż u każdego pomóc i zaszkodzić może inny czynnik. Najlepszym pomysłem jest, więc wypróbowanie wszelkich sposobów i znalezienie tego właściwego. Bóle migrenowe dotykają naprawdę wiele osób. Zdiagnozowanie ich nie jest takie trudne. Gdy ból utrzymuje się przez kilka godzin i ma charakter napadowy, lubi powracać oraz jest dość silny nie ma złudzeń- to z pewnością migrena.

Share