Spray i balsam do opalania

Istnieją dwa podstawowe rodzaje kosmetyków przeznaczonych do stosowania przez lub po opalaniu. Spray do opalania oraz balsam do opalania z pigmentem brązującym przeznaczone są dla osób chcących utrzymać swoją opaleniznę, pogłębić ją lub przygotować skórę na pierwsze letnie promienie słońca.

Takie kosmetyki są więc wielozadaniowe i możemy ich używać o każdej porze roku. Jest to znakomity sposób na nadanie skórze zdrowego, letniego wyglądu i blasku przed imprezą, ślubem czy przed wakacyjnym wypadem. Także już opalona skóra wiele zyska dzięki nawilżającym kosmetykom do opalania z pigmentem.

Filtry przeciwsłoneczne

Spray do opalania i balsam do opalania przeznaczone do stosowania przed wystawieniem skóry na działanie promieni społecznych to preparaty ochronne zawierające SPF, czyli filtr ochrony przeciwsłonecznej, który w zależności od proporcji użytych w kosmetyku będzie bardzo dobrze chronił naszą skórę przed jakimkolwiek oddziaływaniem słonecznym, lub pozwoli jej na bezpieczne oddziaływanie. Wysokie faktory SPF stosowane są zazwyczaj na początku sezonu letniego, aby blada skóra nie została poparzona przez pierwsze, ostre promienie słoneczne. Przeznaczone są dla osób z tendencjami do poparzeń, a także tych, które nie chcą się opalić, a przede wszystkim dzieci, których skóra jest wyjątkowo delikatna.

Spraye do opalania

Najlepszą decyzją dla takich osób będzie spray do opalania i balsam do opalania z faktorem 50, 40 lub 30. Wszelkie niższe faktory przeznaczone są dla osób którym zależy na ładnej, nawilżonej i równomiernie opalonej skórze. Faktor 20, 15, 10 oraz 5 idealny będzie dla dorosłych. Jeżeli nasza skóra jest podatna na promienie słoneczne, szybko opalamy się na brąz i nie mamy problemów ze skórą, warto wybrać najniższe faktory. Należy zawsze pamiętać o preparatach do opalania, przede wszystkim po to, aby uniknąć poparzeń.

Na rynku istnieje także szeroki wybór preparatów do użycia po opalaniu, które łagodzą skutki wystawienia skóry na ostre promienie słoneczne, a także nawilżają ciało oraz sprawiają, że opalenizna utrzymuje się dłużej.

Share