Migdałki, zatoki i katar

Katar jest jedną z najbardziej dokuczliwych dolegliwości, które mogą się nam przytrafić zimną. Nie tylko upośledza on na dłuższy okres zmysły powonienia czy smaku, ale też rodzi wiele innych problemów, takich jak na przykład trudności z oddychaniem czy nawet podrażnienia błony śluzowej nosa, jeśli używamy wielu chusteczek.

Nawet delikatne chusteczki higieniczne mogą przyczynić się do powstania takich właśnie podrażnień. Na całe szczęście jednak można zaradzić w dosyć prosty sposób i temu. Otóż na katar najlepsze są wcale nie tradycyjne chusteczki do nosa, ale krople oraz maści do nosa. Jeśli stosujemy sobie takie właśnie maści to katar może ustąpić w zasadzie bardzo szybko.

Maść do nosa?

Jeśli jednak nawet zniknie nie powinno się odstawiać samej maść do nosa. Warto jest zastosować ją zgodnie zaleceniami producenta. Jeśli się do tego zastosujemy to nie powinniśmy mieć problemów z nawracającym katarem. Brak leczenia przy przeziębieniu może doprowadzić do pojawienia sie poważniejszych powikłań, z którymi nie do końca będziemy w stanie sobie poradzić. Jednym z takich problemów jest bakteryjne zapalenie zatok. Jeśli się już takowe zapalenie pojawi to oczywiście konieczne staje się zastosowanie antybiotyków, w celu jego wyleczenia. Antybiotyki mogą być też stosowne przy samym przeziębieniu, zwłaszcza jeśli przebiega ono dosyć ciężko. Innym problemem, są powiększone migdałki.

Czy można mówić o zapaleniu?

Migdałki, zatoki i katarTutaj też można mówić o zapaleniu, które może ustąpić samoczynnie. Takie zapalenie dosyć często towarzyszy właśnie przeziębieniu. Może być oczywiście i tak, że leczenie migdałków wymagać będzie podjęcia oddzielnych działań. Takie zapalenie może być jednak niekiedy wręcz nie możliwe do wyleczenia dlatego też stosuje się inną metodę, czyli chirurgiczne usunięcie migdałków. W ten sposób można w zasadzie dosyć łatwo pozbyć się problemu. Zabieg usunięcia migdałków może być w przypadku dzieci przeprowadzany także pod pełną narkozą.  U dorosłych w pełni wystarczające może być oczywiście znieczulenie miejscowe, zwłaszcza, że jest to raczej bardzo prosty zabieg.

Share

Dodaj komentarz